Na czym polegają śniadania biznesowe?

Coraz bardziej popularne stają się różnego typu eventy biznesowe. Głównie mają one na celu nawiązywanie kontaktów biznesowych pomiędzy firmami czy przedsiębiorcami. Takimi eventami mogą być lunche biznesowe, kolacje służbowe, konferencje, szkolenia, bankiety firmowe i wyjazdy integracyjne, jak również wcześniej wspomniane śniadania biznesowe.

Przebieg śniadania biznesowego

Przeważnie organizowane jest wcześnie rano w hotelu lub restauracji, może to być np. godzina 7.00, dzięki temu uczestnicy zdążą przed rozpoczęciem pracy w biurze. Meeting rozpoczyna się od zjedzenia wspólnego śniadania, które w zależności od miejsca zorganizowania spotkania, podawane jest do stolika lub odbywa się w formie szwedzkiego stołu. Po posiłku następuje cześć biznesowa podczas której uczestnicy spotkania, wymieniają się wizytówkami, lepiej się poznają, rozmawiają o swoich projektach, oferowanych produktach, zakresu działalności firmy itp. Podczas spotkania może się również odbywać krótka prezentacja przygotowana przez organizatora spotkania. W ten sposób ma on świetną okazję do przedstawienia swojej działalności i przedstawienia oferty prowadzonej przez niego firmy.

Można również spotkać się z innym przebiegiem śniadania biznesowego. Może ono zaczynać się od przywitania gości oraz prezentacji organizatorów spotkania. Po oficjalnym rozpoczęciu najczęściej odbywa się krótka prezentacja uczestników, chwila na wymianę wizytówek oraz materiałów promocyjnych. Po czym przechodzi się do najprawdopodobniej najdłuższego elementu wydarzenia, a więc do występu wyznaczonego wcześniej mówcy. Po wystąpieniu może być zorganizowane losowanie nagród dla uczestników wydarzenia. Po obowiązkowych punktach programu przychodzi czas na konsumpcję posiłku.

Zalety śniadań biznesowych

Wczesna pora jest największą zaletą śniadań biznesowych. To właśnie rano organizm wykazuje największą aktywność i gotowość do pracy. Śniadanie kojarzy się z czymś mniej formalnym niż obiad czy kolacja biznesowa, dzięki temu atmosfera jest luźna, przyjazna i jeszcze bardziej sprzyjająca nawiązywaniu nowych kontaktów. Mniej formalne spotkanie przy śniadaniu pozwala zmniejszyć poziom stresu podczas wystąpień oraz rozmów. Poranne spotkanie biznesowe przy śniadaniu w formie bufetu jest zaletą głównie dla przedsiębiorców. Zwykle w bardziej oficjalnych okolicznościach brakuje śmiałości w nawiązywaniu kontaktów zawodowych.

Podczas biznesowych śniadań w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele różnych branż i wszyscy nastawieni są na rozmowy oraz budowanie relacji. Dzięki temu zdobywanie nowych kontaktów jest stosunkowo łatwe i szybkie. W tyskiej strefie ekonomicznej znajduje się idealne miejsce do zorganizowania takiego wydarzenia. Bistro w Tychach to restauracja w nowoczesnym biurowcu, który stanowi wygodną przestrzeń do różnego rodzaju eventów. Dodatkowo w ostatnim czasie rozpoczęliśmy serio wydarzeń Tyskich Śniadań Biznesowych. Zapraszamy!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy